Snapfish.nl
Inloggen of Registreren
1.587 leden | 44 gasten Nederlandse vlag Engelse vlag Duitse vlag

Informatie over beroep Werkvoorbereider bouw

Bent u Werkvoorbereider bouw?

Log in om dit beroep aan uw profiel toe te voegen. Uw bedrijf wordt dan automatisch op deze pagina weergegeven.

Uw bedrijf op deze pagina?

Word gratis lid en uw bedrijf staat ook op deze pagina.

Nog meer informatie?

Wilt u meer informatie over dit beroep, zoals

Bezoek dan de Nationale Beroepengids!




> Home > Branche > Bouw

> Home > Beroep > Werkvoorbereider bouw > Informatie

Overzichtspagina | Zzp-ers gezocht | Kaart (5) | Agenda | Nieuws | Aanverwante beroepen

Wat doet een Werkvoorbereider bouw?

\Een werkvoorbereider is over het algemeen actief in een technische branche. Het is erg belangrijk voor een werkvoorbereider dat hij verstand heeft van de branche waarin hij werkzaam is om de kosten goed in te kunnen schatten. Een aannemer heeft vaak een werkvoorbereider en calculator in dienst om projecten goed door te kunnen rekenen.

Een werkvoorbereider is voor veel bedrijven onmisbaar, omdat deze in grote mate bepaalt hoe de voortgang gaat van een bepaald project. Om in de bouw iets te kunnen bouwen is een goede planning zeer belangrijk. De meeste materialen die besteld worden hebben een bepaalde levertijd en hier moet rekening mee gehouden worden. Ook kan het zijn dat bepaalde materialen of onderdelen gemaakt moeten worden volgens speciale specificaties, omdat dit zo bedacht is door een architect. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een ingewikkelde staalconstructie.

Ook is het vaak niet mogelijk om maar alle materialen naar de bouwlocatie te laten vervoeren en deze daar op te slaan totdat ze gebruikt kunnen worden. Dit is vaak een probleem op de bouwlocatie met betrekking tot de vrije ruimte die tot de beschikking is van de bouwer. Maar ook uit het oogpunt van diefstal is het vaak niet verstandig om maar van alles neer te zetten op een bouwlocatie. Ook schade die kan ontstaan is een factor die afgewogen dient te worden. Deze schade kan ontstaan doordat er machines tegen de materialen aan rijden of omdat ze slecht tegen weersinvloeden kunnen.

Bovenstaande zaken zijn erg belangrijk voor een werkvoorbereider om rekening mee te houden. Toch moeten alle materialen op het juiste moment aanwezig zijn op de bouwlocatie om verwerkt te kunnen worden. Een timmerman kan immers geen balklaag leggen als de juiste balken niet aanwezig zijn en een metselaar kan niet metselen zonder stenen. Het afstemmen wanneer de materialen komen is dan ook een belangrijke factor om een goede voortgang te waarborgen. Om dit allemaal goed te laten verlopen zal erg regelmatig overleg zijn tussen de uitvoerder en de werkvoorbereider.

Maar ook het opvragen van offertes bij onderaannemers kan een taak zijn van de werkvoorbereider. Wanneer een onderaannemer een opdracht mag uitvoeren moet de werkvoorbereider ook met dat bedrijf overleggen wanneer welke mensen komen, en of hier nog spullen of materialen voor opgeslagen moeten worden op de bouwlocatie.

Vaak gaat de werkvoorbereider mee naar de klant om goed in te kunnen schatten wat de klant precies verwacht. De werkvoorbereider is vaak vanaf het begin tot het eind betrokken bij het proces.

         Een werkvoorbereider is onder meer verantwoordelijk voor de volgende taken

 

Bedrijven met dit beroep zijn vaak ook...

De leden van Mijnzzp.nl die Werkvoorbereider bouw zijn, hebben vaak ook de volgende beroepen.

Kaart wordt opgehaald
Log in of registreer uzelf voor meer zoekresultaten. Hier vindt u een overzicht van al deze bedrijven

Agenda

Floriade 2012 in Venlo

Meer informatie over Floriade 2012 in Venlo .

donderdag 5 april tot en met woensdag 31 oktober

B2B evenement van Noord West Vlaanderen

Meer informatie over B2B evenement van Noord West Vlaanderen.

donderdag 4 oktober tot en met vrijdag 5 oktober

PROMOTIEDAGEN NOORD NEDERLAND

Meer informatie over PROMOTIEDAGEN NOORD NEDERLAND.

dinsdag 6 november tot en met woensdag 7 november

Verbindingsweek Gorinchem

Meer informatie over Verbindingsweek Gorinchem.

dinsdag 6 november tot en met donderdag 8 november

Logistica

Meer informatie over Logistica.

dinsdag 13 november tot en met zaterdag 17 november

Masterclass Zelfstandig Ondernemen

Meer informatie over Masterclass Zelfstandig Ondernemen.

donderdag 15 november tot en met vrijdag 16 november

Nieuws

Wij hebben het volgende nieuws gevonden voor Werkvoorbereider bouw

Stel zelf een vraag over dit beroep

Er zijn nog geen vragen over dit beroep gesteld.

Hiervoor moet u ingelogd zijn.

© 2009 - 2012 | mijnzzp.nl

Powered by DWP | XHTML | CSS | RSS