
+ Inhoudsopgave (klik om te openen)
Goed voorbereid aan je pensioen bouwen als zzp’er
Voor veel zzp’ers blijft pensioen een lastig onderwerp. Je werkt zelfstandig, zonder werkgever die automatisch iets voor later regelt. Dat betekent dat je zelf keuzes moet maken over je financiële toekomst. Op woensdag 12 november is daar extra aandacht voor tijdens de Pensioen3daagse, met speciale activiteiten voor zelfstandige ondernemers. In dit artikel lees je wat deze dag voor jou betekent en hoe je die slim kunt benutten.
Extra aandacht voor pensioen bij zzp’ers op 12 november
De Pensioen3daagse is een landelijke campagne waarin organisaties en adviseurs aandacht vragen voor pensioenbewustzijn. Op 12 november ligt de focus nadrukkelijk op zzp’ers en andere zelfstandigen. Door het hele land worden activiteiten georganiseerd die inspelen op vragen waar veel ondernemers mee zitten. Denk aan webinars, informatiesessies en inloopspreekuren waarin onderwerpen aan bod komen zoals pensioenvraagstukken, inkomen voor later en financiële keuzes na je pensioenleeftijd.
Deze dag is bij uitstek geschikt om stil te staan bij je huidige situatie en te ontdekken welke mogelijkheden er zijn om je pensioen beter vorm te geven.
Waarom je pensioen niet kunt blijven uitstellen
Als zzp’er bouw je meestal geen pensioen op via een collectieve regeling. Je ontvangt later wel AOW, maar dat bedrag is vaak onvoldoende om dezelfde levensstijl te behouden. Daarom kiezen veel zelfstandigen ervoor om aanvullend vermogen op te bouwen. Dat kan op verschillende manieren, bijvoorbeeld via een lijfrente, een pensioenrekening of door te sparen en te beleggen binnen je onderneming.
Wie op tijd begint, profiteert van een langere opbouwperiode en meer flexibiliteit in keuzes. Wachten maakt het vaak lastiger om later een gewenst pensioeninkomen te realiseren.
Wat kun je concreet doen tijdens de Pensioen3daagse
Op woensdag 12 november zijn er verschillende laagdrempelige mogelijkheden om aan de slag te gaan met je pensioen:
- inloopspreekuren bij pensioenadviseurs of organisaties die zich richten op zelfstandigen;
- online webinars over het pensioenstelsel en de gevolgen daarvan voor zzp’ers;
- praktische sessies waarin je inzicht krijgt in je huidige opbouw en mogelijke vervolgstappen.
Deze activiteiten zijn bedoeld om je overzicht te geven, zonder dat je direct beslissingen hoeft te nemen.
Zelf inzicht krijgen met pensioeninformatie voor zzp’ers
Naast de landelijke activiteiten kun je ook zelf een eerste stap zetten. Op de pagina Pensioen voor zzp’ers van Mijnzzp.nl vind je uitgebreide informatie over de manieren waarop je als zelfstandige pensioen kunt opbouwen. De pagina biedt uitleg over fiscale voordelen, verschillende producten en aandachtspunten bij financiële planning.
Door deze informatie door te nemen, krijg je beter zicht op wat bij jouw situatie en toekomstplannen past.
Maak pensioen onderdeel van je jaarlijkse planning
Pensioen hoeft geen ingewikkeld of tijdrovend onderwerp te zijn, zolang je er regelmatig aandacht aan besteedt. Door elk jaar een vast moment te kiezen om je pensioen te bekijken, voorkom je dat het een sluitpost wordt. De Pensioen3daagse op 12 november is een logisch moment om dit structureel te doen en jezelf eraan te herinneren dat je ook voor later onderneemt.
Tot slot
De Pensioen3daagse biedt zzp’ers een laagdrempelige kans om meer grip te krijgen op hun financiële toekomst. Door je te verdiepen in je mogelijkheden en kleine stappen te zetten, werk je toe naar meer zekerheid voor later. Begin met inzicht, stel vragen en gebruik de beschikbare informatie om weloverwogen keuzes te maken voor je pensioen.
Mijnzzp.nl
