
+ Inhoudsopgave (klik om te openen)
Geen algemene kwijtschelding van coronaschulden: dit betekent het voor ondernemers
Ruim 70.000 ondernemers zijn nog niet gestart met het aflossen van hun coronaschuld. De Belastingdienst grijpt in en stuurt deze groep binnenkort een herinneringsbrief. Ondernemers met een openstaande coronaschuld moesten uiterlijk vanaf 1 oktober 2022 beginnen met aflossen. In totaal gaat het om ongeveer 266.000 bedrijven die tijdens de coronacrisis bijzonder uitstel van betaling hebben gekregen.
Coronaschuld binnen vijf jaar aflossen
De regeling schrijft voor dat de opgebouwde coronaschuld binnen vijf jaar moet worden terugbetaald. Toch heeft een grote groep ondernemers nog geen enkele betaling verricht. Mogelijk deden zij dit in de verwachting dat er een algemene kwijtschelding zou komen. Het kabinet heeft echter duidelijk gemaakt dat er geen generieke kwijtschelding zal plaatsvinden.
Volgens het kabinet zou zo’n maatregel oneerlijk zijn tegenover ondernemers die hun schuld inmiddels volledig hebben afgelost of netjes volgens schema betalen. Tegelijkertijd kampt een andere grote groep ondernemers met financiële problemen. Meer dan 100.000 bedrijven hebben momenteel te maken met een betalingsachterstand, wat de druk op de aflossing verder vergroot.
Herinneringsbrief van de Belastingdienst
Ondernemers die nog geen aflossing hebben gedaan, ontvangen binnenkort een brief van de Belastingdienst. In deze herinnering wordt gewezen op de verplichting om te starten met terugbetalen. Tegelijkertijd worden ondernemers geïnformeerd over de mogelijkheden die er zijn wanneer aflossen niet direct haalbaar is.
Zo kan in sommige gevallen extra uitstel worden aangevraagd. Daarnaast wordt in de brief verwezen naar hulpinstanties, zoals ondersteuning via de eigen gemeente. Ook de Kamer van Koophandel biedt informatie en begeleiding aan ondernemers die kampen met schulden.
Laatste waarschuwingen en mogelijke invordering
In de maand april volgt een laatste herinnering, waarbij ondernemers nog twee weken de tijd krijgen om met aflossen te beginnen. Wordt hier geen gehoor aan gegeven, dan biedt de Belastingdienst in mei een allerlaatste mogelijkheid om actie te ondernemen.
Wanneer ook daarna geen betaling plaatsvindt, start de Belastingdienst met de invordering van de schuld. Dit kan ingrijpende gevolgen hebben voor de onderneming. Ondernemers die moeite hebben om aan hun betalingsverplichtingen te voldoen, doen er verstandig aan tijdig hulp in te schakelen om verdere problemen te voorkomen.
Mijnzzp.nl
