Inloggen of Registreren
1.587 leden | 26 gasten Nederlandse vlag Engelse vlag Duitse vlag

Informatie over beroep Aannemer

Bent u Aannemer?

Log in om dit beroep aan uw profiel toe te voegen. Uw bedrijf wordt dan automatisch op deze pagina weergegeven.

Uw bedrijf op deze pagina?

Word gratis lid en uw bedrijf staat ook op deze pagina.

 

 

Nog meer informatie?

Wilt u meer informatie over dit beroep, zoals

Bezoek dan de Nationale Beroepengids!




> Home > Branche > Bouw

> Home > Beroep > Aannemer > Informatie

Overzichtspagina | Zzp-ers gezocht | Kaart (27) | Agenda | Nieuws | Aanverwante beroepen

Wat doet een Aannemer?

Een aannemer neemt vaak zelf bouwprojecten aan en is verantwoordelijk voor het eindresultaat. De aannemer zorgt er voor de dat klus binnen de gestelde termijn en prijs opgeleverd wordt. De aannemer zorgt over het algemeen dat de juiste partijen bij elkaar gebracht worden. Of dit nu een architect is of een loodgieter, vaak loopt alles via de aannemer. De klant heeft hier als voordeel aan dat hij maar één aanspreekpunt heeft. 

Wanneer het om grote klussen gaat zorgt de architect vaak voor een bestektekening en het bestek. Hier staat duidelijk in omschreven wat de aannemer allemaal moet doen en welke materialen er gebruikt gaan worden. Door dit bestek is het voor iedereen duidelijk wat er precies gedaan gaat worden. Een aannemer zal vaak ook de vergunningen verzorgen die nodig zijn voor een bouwproject. Er zijn vaak meer vergunningen nodig dan men denkt. Wanneer er meer dan een bepaald aantal kuub gesloopt gaat worden is er al een sloopvergunning nodig. Ook voor het plaatsen van een bouwkeet of steiger kan al een vergunning nodig zijn.

Wanneer een aannemer aan de slag kan zal hij de werkplek inrichten. Dit kan zijn van het plaatsen van de hekken tot het water en stroom regelen die nodig zijn op de klus. Ook het aansturen van de onderaannemers is een klus voor de de aannemer. Wanneer een bouwproject een behoorlijke omvang heeft zal de aannemer vaak een uitvoerder op de bouw plaatsen die de taken waarneemt voor de aannemer. Een aannemer zorgt ook dat alles volgens het bouwbesluit verloopt en alle andere regelgeving die er maar van toepassing kan zijn. Vaak is er na de oplevering van de klus nog een inspectie nodig van de gemeente om een definitieve oplevering te krijgen. Het is dan ook van groot belang dat een aannemer volgens de regels bouwt om later problemen te voorkomen.

Er zijn verschillende soorten van aanbestedingen mogelijk zoals:

Een openbare aanbesteding
Een aanbesteding in regie
Een aanbesteding met een vooraf selectie
Een Europese aanbesteding

Van alle beschikbare vormen van aanbesteding wordt de traditionele openbare aanbesteding het vaakst gebruikt. Er zijn ook aanbesteding met een zogenaamde vooraf selectie, waarbij een aantal aannemers wordt uitgenodigd. Een Europese aanbesteding kan bij sommige projecten verplicht zijn zoals bij grote bouwprojecten. De echte gunning gaat vaak naar de aannemer met de laagste prijs en de beste voorwaarden.

Informatiefilm over een aannemer:

Opleiding tot aannemer

Om aannemer te worden volg je een opleiding bouwkunde op Mbo-niveau. Vaak is de volgorde MBO timmerman, gezel timmerman, voortgezet timmerman, assistent uitvoerder en dan een opleiding tot aannemer. Binnen deze opleiding wordt er veel aandacht besteed aan de theoretische kant van het beroep maar zeker ook aan de praktijkkant. Er bestaat ook een opleiding bouwkunde op Hbo-niveau.

Een aannemer werkt over het algemeen tegen aangenomen prijzen. De aannemer heeft over het algemeen een calculator in dienst, die de bouw doorrekent aan de hand van de informatie die deze heeft, zoals tekeningen, bestek en offertes van andere bedrijven. Als alle gegevens verwerkt zijn kan de aannemer een offerte overhandigen aan de klant. Een groot voordeel voor de klant is dat de aannemer alle begeleiding en verantwoordelijkheid op zich neemt. Een aannemer heeft doorgaans ook een werkvoorbereider en uitvoerder in dienst.
 
De werkwijze van aannemers staan de laatste jaren wel onder druk. Zo was het in het verleden heel gebruikelijk dat een aannemer alle disciplines zelf in huis had, zoals tegelzetters, stukadoors, metselaars en diverse timmerlieden. De laatste jaren komt het steeds meer voor dat aannemers met zelfstandigen werken, en niet meer standaard alle vaklieden op de loonlijst hebben staan. De aannemer blijft wel de zelfde rol spelen voor de klant, maar dan meer met flexibel personeel. De meeste aannemers hebben tegenwoordig een netwerk van zelfstandigen die ze in kunnen schakelen wanneer hier behoefte aan is.
 
Een aannemer is over het algemeen een stuk duurder dan wanneer iemand zelf een zelfstandige timmerman zoekt. Echter biedt een aannemer doorgaans betere garanties en neemt deze de begeleiding totaal over, zodat de klant hier geen omkijken naar heeft. De aannemer weet welke vakkrachten ingeschakeld moeten worden voor een bepaalde klus en staat garant voor de werkzaamheden van de diverse vaklieden. Ook heeft een aannemer vaak de beschikking over een uitgebreide werkplaats waar de kozijnen, trappen of andere zaken gemaakt kunnen worden voor een klus.

Bedrijven met dit beroep zijn vaak ook...

De leden van Mijnzzp.nl die Aannemer zijn, hebben vaak ook de volgende beroepen.

Kaart wordt opgehaald
Log in of registreer uzelf voor meer zoekresultaten. Hier vindt u een overzicht van al deze bedrijven

Agenda

Floriade 2012 in Venlo

Meer informatie over Floriade 2012 in Venlo .

donderdag 5 april tot en met woensdag 31 oktober

B2B evenement van Noord West Vlaanderen

Meer informatie over B2B evenement van Noord West Vlaanderen.

donderdag 4 oktober tot en met vrijdag 5 oktober

PROMOTIEDAGEN NOORD NEDERLAND

Meer informatie over PROMOTIEDAGEN NOORD NEDERLAND.

dinsdag 6 november tot en met woensdag 7 november

Verbindingsweek Gorinchem

Meer informatie over Verbindingsweek Gorinchem.

dinsdag 6 november tot en met donderdag 8 november

Logistica

Meer informatie over Logistica.

dinsdag 13 november tot en met zaterdag 17 november

Masterclass Zelfstandig Ondernemen

Meer informatie over Masterclass Zelfstandig Ondernemen.

donderdag 15 november tot en met vrijdag 16 november

Nieuws

Wij hebben het volgende nieuws gevonden voor Aannemer

Stel zelf een vraag over dit beroep

Er zijn nog geen vragen over dit beroep gesteld.

Hiervoor moet u ingelogd zijn.

© 2009 - 2012 | mijnzzp.nl

Powered by DWP | XHTML | CSS | RSS