Inloggen of Registreren
1.587 leden | 21 gasten Nederlandse vlag Engelse vlag Duitse vlag

Informatie over beroep Keurmeester brandbeveiliging

Bent u Keurmeester brandbeveiliging?

Log in om dit beroep aan uw profiel toe te voegen. Uw bedrijf wordt dan automatisch op deze pagina weergegeven.

Uw bedrijf op deze pagina?

Word gratis lid en uw bedrijf staat ook op deze pagina.

\

Nog meer informatie?

Wilt u meer informatie over dit beroep, zoals

Bezoek dan de Nationale Beroepengids!




> Home > Branche > Beveiliging

> Home > Beroep > Keurmeester brandbeveiliging > Informatie

Overzichtspagina | Zzp-ers gezocht | Agenda | Nieuws

Wat doet een Keurmeester brandbeveiliging?

\Een keurmeester brandbeveiliging inspecteert op brandveiligheid in gebouwen. Zijn de plafonds wel brandwerend en werken de brandblussers of brandhaspels wel en zijn ze nog goedgekeurd. Ook geven zij tips over bijvoorbeeld vluchtwegen, verlichting en rookmelders. Tegenwoordig zijn er veel gemeenten die eisen dat gebouwen ieder jaar gecontroleerd worden. Dit kunnen verschillende soorten gebouwen zijn met verschillende bestemmingen. Denk hierbij maar eens aan kamerverhuurpanden of aan openbare gebouwen.

Na de vuurwerkramp in Enschede zijn er veel gemeenten die strengere eisen stellen als het om brandveiligheid gaat. Zo moeten brandblussers ieder jaar gecontroleerd worden door een gespecialiseerd bedrijf. Het kan voorkomen dat in een gebouw er veranderingen plaats vinden die invloed hebben op de brandveiligheid. Door het ieder jaar controleren kan men de gebruiker van het gebouw beter informeren op mogelijke gevaren.

Tegenwoordig zijn er steeds meer aandachtspunten ten aanzien veiligheid in gebouwen. Was het in het verleden zo dat er hoofdzakelijk gekeken werd naar brandblussers, inmiddels zijn er veel meer zaken waar men op moet letten. Denk hier bijvoorbeeld aan sprinklerinstallaties, rookmelders, koolmondoxidemelders of aan een brandalarm. Maar ook het gebruik of bestemming van een gebouw is erg belangrijk voor een goede inspectie om aan de hedendaagse regels te kunnen voldoen. Wanneer er dagelijks veel bezoekers in een gebouw zijn kan het een eis zijn van de gemeente om voldoende vluchtwegen te hebben en dat deze op een goede manier worden aangegeven in het gebouw. De gemeente of brandweer kijkt bij een eventuele controle ook of de vluchtwegen niet zijn geblokkeerd. Een veel voorkomend probleem is dat deze uitgangen nooit gebruikt worden en mensen er spullen voor zetten, wat een ernstige blokkade kan vormen in geval van nood.
 
Maar ook de afdeling bouw- en woningtoezicht van gemeentes ziet er op toe dat er gebouwd wordt volgens de hedendaagse normen. Door een juiste keuze van materialen te maken kan er veel ellende voorkomen worden bij bijvoorbeeld een brand. Zo moeten muren, vloeren en plafonds voldoende brandvertragend zijn om een snelle doorslag van brand te voorkomen zodat mensen voldoende tijd hebben om het gebouw te kunnen verlaten.
 
Vandaag de dag gaan er steeds meer stemmen op vanuit de branche en brandweer om ook cv-ketels verplicht te laten controleren. Deze controle zou dan om de twee jaar verplicht moeten worden uitgevoerd. Koolmonoxidevergiftiging komt jaarlijks nog tientallen keren voor omdat ketels niet goed werken. Een erkende installateur kan hierop wijzen bij een controle.
 
Brandpreventie is dan ook erg belangrijk om brand te voorkomen of te beperken in zijn gevolgen. Wanneer er onverhoopt toch brand mocht uitbreken is het belangrijk om te weten wat men moet doen. Veel maatregelen zijn simpel te nemen en kosten niet veel. Zo zijn er bij de diverse bouwmarkten voor relatief weinig geld rookmelders of koolmondoxidemelders te koop die bewoners op tijd kunnen waarschuwen bij calamiteiten. Maar ook een blusdeken kan een goede aanvulling zijn mocht er brand uitbreken. Bij het plaatsen van rookmelders moet men er wel rekening mee houden dat deze zo hoog mogelijk geplaatst wordt, omdat rook een ruimte van bovenaf naar onder vult. Op deze manier gaat het alarm zo vroeg mogelijk af.
 
Ook andere maatregelen kunnen helpen om brand te voorkomen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een televisietoestel die niet op stand-by blijft staan. Televisies trekken stof aan die hierdoor onverhoopt in brand kan vliegen. Maar ook apparaten die veel stroom gebruiken kunnen gevaarlijk zijn, zoals een wasmachine of een droger.

Kaart wordt opgehaald
Log in of registreer uzelf voor meer zoekresultaten. Hier vindt u een overzicht van al deze bedrijven

Agenda

Floriade 2012 in Venlo

Meer informatie over Floriade 2012 in Venlo .

donderdag 5 april tot en met woensdag 31 oktober

B2B evenement van Noord West Vlaanderen

Meer informatie over B2B evenement van Noord West Vlaanderen.

donderdag 4 oktober tot en met vrijdag 5 oktober

PROMOTIEDAGEN NOORD NEDERLAND

Meer informatie over PROMOTIEDAGEN NOORD NEDERLAND.

dinsdag 6 november tot en met woensdag 7 november

Logistica

Meer informatie over Logistica.

dinsdag 13 november tot en met zaterdag 17 november

Masterclass Zelfstandig Ondernemen

Meer informatie over Masterclass Zelfstandig Ondernemen.

donderdag 15 november tot en met vrijdag 16 november

Nieuws

Wij hebben geen nieuws gevonden voor Keurmeester brandbeveiliging

Stel zelf een vraag over dit beroep

Er zijn nog geen vragen over dit beroep gesteld.

Hiervoor moet u ingelogd zijn.

© 2009 - 2012 | mijnzzp.nl

Powered by DWP | XHTML | CSS | RSS